Cumartesi, Aralık 27, 2008

BAĞLANMAKBağlanmayacaksın bir şeye, öyle körü körüne. " O olmazsa yaşayamam." demeyeceksin.Demeyeceksin işte. Yaşarsın çünkü. Öyle beylik laflar etmeye gerek yok ki. Çok sevmeyeceksin mesela. O daha az severse kırılırsın. Ve zaten genellikle O daha az sever seni, Senin O'nu sevdiğinden. Çok sevmezsen, çok acımazsın. Çok sahiplenmeyince, çok ait de olmazsın hem. Çalıştığın binayı, masanı, telefonunu, kartvizitini... Hatta elini ayağını bile çok sahiplenmeyeceksin. Senin değillermiş gibi davranacaksın. Hem hiçbir şeyin olmazsa, kaybetmekten de korkmazsın. Onlarsız da yaşayabilirmişsin gibi davranacaksın. Çok eşyan olmayacak mesela evinde. Paldır küldür yürüyebileceksin. İlle de bir şeyleri sahipleneceksen, Çatıların gökyüzüyle birleştiği yerleri sahipleneceksin. Gökyüzünü sahipleneceksin, Güneşi, ayı, yıldızları... Mesela kuzey yıldızı, senin yıldızın olacak. "O benim." diyeceksin. Mutlaka sana ait olmasını istiyorsan bir Şeylerin... Mesela gökkuşağı senin olacak. İlle de bir şeye ait olacaksan, renklere ait olacaksın. Mesela turuncuya, yada pembeye. Ya da cennete ait olacaksın. Çok sahiplenmeden, Çok ait olmadan yaşayacaksın. Hem her an avuçlarından kayıp gidecekmiş gibi, Hem de hep senin kalacakmış gibi hayat. İlişik yaşayacaksın. Ucundan tutarak...


CAN YÜCEL

Pazar, Kasım 09, 2008

ATAM RAHAT UYU
Posted by Picasa

Cuma, Ekim 24, 2008

SAFRANBOLU RÜYASI
Canım arkadaşım ÖZHAN ABAT ve gurubu Safranboluda çok güzel bir sergi açtılar bende davetli olarak katıldım iyiki katılmışım muhteşem bie sergiydi ellerinize sağlık DÜZCE ELSANATLARI VE KÜLTÜR DERNEĞİ
Serginin ikinci keyifli yanı sanalda çok sevdiğim sevgili MÜNEVCE ile tanışmak oldu canım arkadaşım iyiki geldin seni tanımak beni çok mutlu etti.
EDİRNE
Arkadaşlar ben dün Edirneye çok sevdiğim yeğenimin yemin törenine gittim ve ilk defa bir yemin töreni izledim, gözlerim dolu dolu kısa dönem erbaşların adına konuşmayıda yeğenim yapınca çok duygulandım ona hayırlı teskereler diliyorum.
Daha sonra şehirde sevgili Nagihan ile buluştuk.Çok az birlikte olabildik ama ben tanıştığım için çok mutlu oldum teşekkür ediyorum Nagihan
http://www.nagice.blogspot.com/
ÇİFT ALYANS KIRKYAMA ÖRTÜ ÖRNEĞİ
YEĞENİMİN YAPTIĞI TÜRK İŞİ BİR PANO
PİKE
Canım Arkadaşım Mamilanın sergisinden ,çok beğendiğim bir çalışmasının resmi ....
BLOĞUMUN TANITIMI YAPILMIŞ

http:/www.blogcu.com/sizin BLOGLARINIZ ...
BLOĞUMUN TANITIMINI ÇOK GÜZEL BİR ŞEKİLDE YAPMIŞ KENDİLERİNE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM ELLERİNİZE SAĞLIK
Patchwork (kırkyama) örneklerinin sergilendiği harika bir blog görmek ister misiniz? 1712efe birbirinden güzel birbirinden farklı patcwork çalışmalarını ziyaretçileri ile paylaşıyor.Ayrıca bir çok modelin nasıl yapıldığunıda bulabilirsiniz .Bu güzel blogu hazırladığı için çok teşekkür ederiz.
http://www.blogcu.com/1712efe/

Sevgili Mamila'mızın sergisi var ;Ellerine sağlık canım!!!!
Benim Objektifimden Şirince -Kuşadası

Çarşamba, Temmuz 02, 2008

CANDAN BLOĞU VE SEZON FİNALİ
Ben yatak örtüsü bloglarını koymaya başladığımda sevgili Candan http://www.onebenbirsey.blogspot.com/
bana yorum bırakmıştı birde candan bloğu olabilirmi diye sevdiği renkleri ve burcunu öğrendim bu gördüğünüz blog Candan bloğu ona tasarlandı. Candan buraya blog olarak koyuyorum ama kendisi şu anda kırlent mailime adresini yazarsan sana gelmek istiyor göndericem canım.
Evet sezon finali moda olduya bütün dizilerde modaya uymak istedi bizim yamalı bohca bir süre bloğa bir şey ekliyemiyeceğim biraz üretmem lazım ki burada tekrar paylaşayım.
Ben burdayım şimdilik bir yere gitmiyorum cboxs açık tekrar görüşmek üze
Yatak örtümün bloglarına devam ediyorum ....YATAK ÖRTÜSÜ
Yatak örtümün diğer bloglarına da bakalım isterseniz hepsini vermiyorum yapıp yetiştiremezsiniz sonra
YATAK ÖRTÜSÜ
Yatak örtüsü yapmak üzere hazırladığım blogları paylaşmak istiyorum sizlerle böyle eklenmeden daha anlaşılır olur diye düşündüm yoksa asla tembelliğim ile ilgisi yok birleştirdikten sonrada bütününü paylaşırızBEBEK ÖRTÜSÜ
Ben patchwork yapamam diyorsanız bu size göre, bu kumaşlar panel halinde satılıyor sizede altına elyaf ve astar koyup desenlerin etrafını yorganlamak kenarlarını biye ile temizlemek kalıyor. Ben bunu 5 sene önce torunuma yapmıştım severek kullanılan bir örtü oldu.

YATAK ÖRTÜSÜ

Bu yatak örtüsü benim ilk büyük parça çalışmam örneğin adı SALYANGOZ bir çok işimdede kullandım bu modeli küçük resimdede yorganlama modeli gözüküyor.

PUF PUF ÖRTÜNÜN YAPILIŞI
Efe ye yaptığım pufuduk araba örtüsünün yapılışını rica etmişti Nazlı arkadaşım, onu görüntülemeye çalıştım.
Önce bir astar kumaş ben ince amerikan kullanıyorum birde üstünde gözükecek kumaş astardan 10cm lik kareler üstteki kumaştan 13cm lik kareler hazırlıyoruz astar karenin üstüne kumaşımızı koyup köşeleri üstüste gelecek şekilde iğneliyelim, üstteki kumaşımızım 3 cm lik fazlasını köşelerden 1 cm geride olacak şekilde her iki köşede de pliler yapalım, teyelliyelim kaç tane blog yapacaksak yapıp birbirlerine makinada birleştirelim. Örtünün tersini çevirip astar kumaşın ortasından küçük bir artı şeklinde keselim burdan elyafımızı duldurup kestiğimiz yeri çırpma şeklinde dikelim. Etrafının bandını yapıp astarlayalım. BİTTİ.ELDE BİRLEŞTİRME BLOG YAPIMI
Birkaç gün önce bir mail aldım Altınoluk Zeytindalı gurubunun bir üyesi Gül hanımdan bloğumdan ulaşmamış bana fiyonk forumdaki kullanıcı adım yamaci dan tahminle ulaşmış kardeşlik ve barış yorganı yaptıklarını Derya Baykalı izleyenler görmüştür sanırım, blog yapmamı rica etmiş. Yorgana blog hazırlarken bir kaç resim çektim hiç bilmiyenler fikir sahibi olabilirler en azından.
Önce yapacağımız deseni bir kağıda çizip ben milimetrik kağıt kullanıyorum düzgün oluyor kağıdı kesiyoruz ,kumaşın üzerine koyup kumaşı kesiyoruz, kumaşı kağıda teyelliyoruz, çırpma şeklinde birbirlerine birleştiriyoruz .Bu şekilde kaç blog yapacak isek yapıp hepsini birleştiriyoruz sonra arkadaşlarımızı çağırıp o teğelleri söküyoruz kağıtları arkalarından çıkarıyoruz hepsi bu!
YELEK
Elde birleştirerek gelinim için yaptığım bir yelek ...Nasıl kayınvalideyim ama ????
ARABA ÖRTÜSÜ
Bu örtü küçük torunuma araba örtüsü olarak yaptığım bir model adı bisküit yer minderindede hoş duruyor yapılışı da basit.

YAZA HAZIRLIK
Artık yaz geliyor pikeleri çıkarma vakti.
Bu pikemin patchwork kısmını elde yaparak birleştirdim ve sanırım makinada yapılamıyan modellerden biri bu model ama benim favori modellerimden.

Salı, Temmuz 01, 2008

KÜÇÜK BİR ÖRTÜ
Bu örtü niye küçük çünkü çalışması zor bir örtü değişik bir çalışma şekli var desen kağıda çiziliyor kumaş altta kağıt üstte çizilen yerden birleştiriliyor yani kumaş kağıda dikiliyor bitince kağıtlar sökülüyor ama bitince bence güzel oluyor benim yine yeniyıl sırasında çalıştığım bir örtü


Bazı arkadaşlar benden yıldız masa örtüsünün yapılışını istemişler, anlatmaya çalışacağım .
Öncelikle uyumlu 4 renk kumaşı yıkayıp ütülüyelim,kesme tablamızın üstüne(met)koyalım çizgilere dikkat ederek 4 renktende 5 şer santimlik şeritler keselim resimdeki iki ayrı renk gurubu gibi birleştirelim tersini çevirip dikiş payları aynı yöne yatık ütülüyelim,tekrar metin üstüne yerleştirip metin üstünde ki kırkbeş derecelik açıyı kullanarak verev keselim,her iki gruptan 2 şer adet,sonra bunları resimdeki gibi birleştirelim bir bloğumuz bitti ,bundan 8 adet çalışıp birleştirdiğimizde örtünün göbeği tamam.
Dört köşesi için o köşeyi ölçüp bir kare ölçüsü çıkaralım ondanda 6 adet keselim 4 tanesini köşelere 2 tanesini verev bölerek elde ettiğimiz üçgenleride geri kalan yerlere üçgen birleştirelim, etrafını istediğiniz ebatta bantlar ilave ederek bitirebilirsiniz

Perşembe, Haziran 26, 2008

YİNE ÖRTÜ KOLTUK ŞALIDA OLABİLİR
Bu örtü benim patchworkle ilk tanıştığım örtü.Kursa bu malzemeleri hazırlayıp gittiğimde hoca önce bir yastıkla başlıyacağız dedi,ben size yastık daha sonra yaparım demiştim çaresiz yaptırdı bana göre hiçte fena değil hatta güzel değilmi?
Sizinde etrafı fistoları yıpranmış rahibe işi oda takımlarınız varsa değerlendirebilirsiniz.

Çarşamba, Haziran 25, 2008

Yine bir masa örtüsü YILDIZ....Makinede birleştirmişim ,hep küçük parçalar koyuyorum ama kursa onbeş günde bir gidiyorduk iki saat gittiğimiz içinde bir örnek öğrenmek istiyorduk...Büyük parça bitiremeyeceğimiz için küçük bir şeyler yapmışım ....